Amennyiben úgy döntene, hogy biztosítást köt, nem érdemes a költségeket mindenáron minimalizálni, legfőképpen akkor ne ha ennek érdekében fontos információkat kell elhallgatni. Ez kiemelten fontos az az évek során bekövetkezett változásokra is.
Amennyiben a Polgári Törvénykönyv vonatkozó szabályai kitérnek arra, hogy ha a biztosító szerződéskötés után szerez tudomást a szerződést befolyásoló lényeges körülményekről, akkor jogában áll 15 napon belül írásban javaslatot tenni a szerződés módosítására. Ezután a szerződés felmondása is megtörténhet. Így a felesleges munkavégzést elkerülendő, igyekezzünk pontos adatokat megadni és az évek során frissíteni azokat. A lehető legjobb ha az értékesebb tárgyainkról megőrizzük a számlákat.
A Polgári Törvénykönyv álláspontja szerint mentesül a biztosító a fizetés alól, ha a kárt jogellenesen, szándékosan, vagy súlyosan gondatlanul okozták.
Fontos, betartsuk a szerződésben foglalt kötelezettségeinket. Tűzkár, betörés, baleset esetén mindig hívjuk a megfelelő szerveket, még ha egyébként nem is éreznénk szükségét. Egyéb esetben a biztosító megtagadhatja a kifizetést. Érdemes a károk dokumentálása, lefényképezése a későbbi viták elkerülése végett. Továbbá soha ne próbáljuk magunk megjavítani a károkat, ameddig nem látta a biztosítási szakember, vagy nem vettük fel velük a kapcsolatot.
Egy megbízható lakásbiztosítás az alábbi elemeket tartalmazza:
A Házfal.hu oldal tulajdonosa. 2013-tól a KépviselőKódex oldal alaptója és rendszeres blogolója.